Park Narodowy Watarrka

Utworzony w 1989 Park Narodowy Watarrka chroni 720 km kwadratowych zachodniego końca dzikiego pasma gór Gill George Ranne na Północnych Terytoriach Australii.

Park leży w odległości 1316 km na południe od Darwin i 323 km na południowy zachód od Alice Springs. Znajdują się tutaj kanion Kings Canyon oraz źródła Kathleen Springs.

Ściany Kings Canyon wznoszą się na wysokośc ponad 100 metrów nad strumieniem (okresowym) Kings Creek. Część wąwozu jest świętym obszarem Aborygenów. Kings Canyon można zwiedzać wybierając jeden z dwóch szlaków. Kings Creek Wark prowadzi dnem wąwozu do platformy, dającej widoki na ściany kanionu powyżej.

Kings Canyon Rim to 6 km spacer wiodący krawędzią kanionu. Szlak zaczyna się od stromego podejścia nazywanego Wzgórzem Ataku Serca – szybko prowadzi na krawędź oferując wspaniały widok leżącego poniżej wąwozu. Dalej szlak lawiruje przez ogromny labirynt silnie zerodowanych kopuł piaskowca o nazwie Lost City. W połowie drogi boczny szlak schodzi do ogrodów Eden, zaskakujacej oazy życia otaczającej niewielkie jezioro.

Nadchodzące wyprawy, które zaprowadzą Cię w to miejsce to:

Byliśmy tutaj:

Do najważniejszych tutejszych atrakcji należą:

[Not a valid template]

Kings Creek Walk

[Not a valid template]

Rim Walk

[Not a valid template]

Kings Canyon z powietrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *