Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Dziki Zachód USA 2024 – Wyprawa fotograficzna (etap płn. zachodni)

13 lipca @ 08:00 - 31 lipca @ 17:00

Zapraszam na wspólną eksplorację najpiękniejszych i najdzikszych miejsc w północno-zachodnich Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od dwudziestu lat eksploruję te rejony fotograficznie i nadal nie mam dosyć. Jeżeli chcesz przeżyć wyjątkową przygodę, wędrować po dzikich pustyniach, przeciskać się wąskimi szczelinami i stanąć oko w oko z geologicznymi cudami Ziemi, zapraszam.

W drugiej połowie lipca zapraszamy na dwutygodniową wyprawę, w trakcie której będą mieli Państwo okazję zwiedzić najsłynniejsze parki narodowe USA: Yellowstone National Park, Grand Canyon National Park ale także te kultowe, oraz moje ulubione: Escalante Grand Staircase, Capitol Reef, Arches, Canyonlands i wreszcie Olympic National Park. Podróż zaczniemy jednak w geologicznym sercu Utah – Kanab, skąd wybierzemy się do parków narodowych Bryce i Zion, próbując jednocześnie szczęścia w loterii do Wave. Stąd będziemy zmierzać na północny wschód, by podziwiać skalne łuki, mosty, kaniony, a wreszcie geologicznie bardzo żywą północ – gejzery Yellowstone i wulkany Mt Reinier i górę św. Heleny. Na deser zostawiając sobie najbardziej chyba niezwykły park, w którym rosną największe na świecie sosny i świerki, na którego pływowych plażach można oglądać ukwiały i rozgwiazdy a którego szczyty wieńczą lodowce – Olympic.

Wyprawę można połączyć z wyprawą „Dziki Zachód – USA 2020 – stany południowe – Wyprawa fotograficzna” (wówczas trwać będzie 4 tygodnie)

Termin:
13 lipca – 31 lipca

Koszt:

  • dla 2 osób – 2895 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 3 osób – 2395 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 4 – 7 osób – 2295 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 8 osób – 2195 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 9 osób – 2095 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 10 osób – 2045 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 11 osób – 1995 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)
  • dla 12 osób – 1895 USD/os + 1750 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)

Grupa i noclegi:

  • Od 2 do 12 uczestników, noclegi w motelach i hotelach, w pokojach 2-, 3- lub 4-osobowych lub apartamentach.
  • W programie poniżej podane są noclegi, w których mamy rezerwację – jednak w zależności od rozmiarów grupy, ew. dostępności lepszych noclegów, ostateczna lista zostanie ustalona ok. 30 dni przed planowanym wylotem.

Koszty wyprawy pokrywają koszty wszystkich noclegów na trasie w zweryfikowanych hotelach, motelach i apartamentach w pokojach 2- 3- i 4-osobowych, koszty wstępu do Parków Narodowych i Stanowych, jak również wymienione poniżej atrakcje w trakcie wspólnej wyprawy. Także koszt wynajęcia i ubezpieczenia samochodu dostosowanego rozmiarem do wielkości grupy oraz paliwa.

Koszt nie obejmuje wyżywienia, pamiątek i napiwków, jak również kosztów uzyskania zezwolenia wjazdu w systemie ESTA, które obecnie kosztuje 21 USD i upoważnia do wielokrotnych podróży przez okres dwóch lat ew. promesy wizy amerykańskiej (w rzadkich przypadkach gdy owa jest wymagana), ani ubezpieczenia turystycznego. Osoby podróżujące do USA bez wiz muszą posiadać paszport z chipem do odczytu komputerowego.

termin: 13 lipca – 31 lipca

w nawiasach kolejny dzień dla tych, którzy postanowili wyruszyć na łączną 4-tygodniową trasę.

1 – 2 (15 – 16) dzień

Przelot z Warszawy do Las Vegas. Przejazd do Kanab, nocleg w Days Inn & Suites.

3 (17) dzień

Spróbujemy ponownie wylosować wejście do Wave. Dzień na spotkanie z największym kanionem na Ziemi. Ruszamy na północną krawędź Wielkiego Kanionu Kolorado, gdzie możemy wybrać się na spacer na punk widokowy Angel Point, na zachód słońca pojedziemy na płaskowyż Valhalla. Nocleg w Kanab w Days Inn & Suites.

4 (18) dzień

Jeżeli dnia poprzedniego wylosujemy wejście do The Wave – to ten dzień poświęcimy temu niezwykłemu miejscu, które jest jedyne w swoim rodzaju, jeżeli nie podejmiemy kolejną próbę wylosowania wejścia do słynnego The Wave. Wyjazd do Zion National Park. Ważne miejsca – trekking po Narrows, fotografowanie Checkerboard Mesa, widok na dolinę Zion. Osoby, które kontynuują wyprawę z pierwszej połowy lipca w tym czasie pojadą ze mną do kanionu Kolob, gdzie będziemy poznawać inne oblicza parku Zion. Nocleg w Kanab w Days Inn & Suites.

5 (19) dzień

Jeżeli dnia poprzedniego wylosujemy wejście do The Wave – to ten dzień poświęcimy temu niezwykłemu miejscu, które jest jedyne w swoim rodzaju. Jeżeli nie wylosujemy to wyruszymy do Parku narodowego Bryce Canyon, gdzie wybierzemy trekking po jednej z wielu tras wśród skalnych iglic – hoodoos. Następnie ruszamy w dalszą drogę do Escalante, gdzie kolejne dwie noce  odpoczniemy w Cowboy Country Inn w Escalante.

6 (20) dzień

Dzień na eksplorację Escalante Grand Staircase National Monument i kanionów szczelinowych wzdłuż Harris Wash, dokąd dotrzemy szutrową drogą Hole in the Rock Trail, którą dawno temu podążali pierwsi osadnicy w Utah. W zależności od warunków pogodowych i wodnych spróbujemy zajrzeć do kanionu Zebra Slot, Peek-a-boo slot lub innych (po konsultacjach z rangerami)l oraz do ogrodu diabła. Na noc wracamy do Escalante w Cowboy Country Inn.

7 (21) dzień

Po wczesnej pobudce wyruszamy w kolejny niezwykle intensywny dzień – zaczynając od widokowej 12-ki, uważanej za najpiękniejszą drogę w USA, potem odbijemy do mało znanego kanionu Red Canyon. Następnie w zależności od czasu i odwagi możemy albo wjechać do parku narodowego Capitol Reef żwirową drogą Bullfrog Trail pokonując serpentyny Corkscrew, albo w Capitol Reef ruszyć do doliny świątyń. Znów, zależnie od tego jak bardzo będzie się nam podobało po drodze, i ile czasu poświęcimy na zdjęcia dalszy plan może objąć dolinę goblinów – Goblin Valley State Park i/ lub Natural Bridges National Monument. Kolejne dwie noce spędzimy w Monticello w The Monticello Inn.

8 (22) dzień

Z Monticello pojedziemy do Dead Horse Point State Park a następnie do Canyonlands National Park gdzie możemy podziwiać jeszcze rozleglejsze widoki niż nad kanionem Kolorado. Następnie rzucimy wyzwanie trasie Shaffer Trail wiodącej z krawędzi podniebnej wyspy Island in the Sky na płaskowyż, którego krawędzią wije się White Rim Trail. Jeżeli czas pozwoli spróbujemy dotrzeć do rzeki Kolorado. Następnie kierujemy się poprzez jeziora potasowe do Monticello do Blue Mountain Horsehead Inn**. Po drodze, wieczorem, może zdążymy jeszcze zajrzeć do Newspaper Rock State Historic Monument, gdzie znajduje się jedna z największych kolekcji petroglyfów – naskalnych rytów Indian stworzonych przez ludzi kultur prehistorycznych, Anasazi, Fremont i Navajo na przestrzeni 2000 lat. Na noc powrót do The Monticello Inn w Monticello.

9 (23) dzień

Rano wyruszymy do Parku Narodowego Arches, gdzie zaczniemy dzień od trekkingu po ogrodach Diabła do najdłuższego łuku sklanego na świecie – Landscape Arch. W czasie największego upału wrócimy do Moab, klimatycznego miasta u wrót parku. Po obiedzie w knajpce, gdzie można skosztować burgerów z mięsem bizona resztę dnia spędzimy w Arches podziwiając niezwykłe łuki i inne formy skalne –Park Avenue, Balanced Rock, Delicate Arch i Windows Section. Później ruszamy na północ do Fruita gdzie nocujemy w Super 8.

9 (23) dzień

W drodzę na północ w kierunku Yellowstone będziemy podziwiać piękne jezioro za zaporą Flaming Gorge z krążącymi nad głową sępami i orłami, a także zatrzymamy się by zwiedzić Dinosaur National Monument, gdzie można dotknąć prawdziwych kości dinozaurów. Późnym wieczorem docieramy do Green River, gdzie na noc zatrzymamy się w Super 8.

10 (24) dzień

Z Green River dojedziemy do Jackson Hole, klimatycznego miasteczka u stóp Grand Teton National Park. Ten park podziwiać będziemy z kilku punktów widokowych bowiem naszym głównym celem jest Yellowstone National Park. Zaczniemy od zespolu gejzerów West Thumb Basin nad jeziorem Yellowstone. Następnie zatrzymamy się na spacer między gejzerami Upper i Biscuit geyser basin, ze słynnym gejzerem Old Faithful i wieloma innymi, nastepnie Midway Geyser Basin – w którym znajduje się niezwykłe żródło Grand Prismatic Spring. W dalszej drodze zajrzymy do Lower Geyser Basin i postaramy się trafić na zachód słońca na Firehole Lake Drive. Na noc zmierzamy do West Yellowstone na krawędzi Parku Narodowego Yellowstone gdzie czeka na nas Westwood Motel(dla grup < 4 uczestników) lub Travelers Lodge (dla grup > 4 uczestników).

11 (25) dzień

Po śniadaniu wracamy zaczynając dzień od zwiedzania gorących źródeł Mammoth Springs na północy Yellowstone National Park. Następnie dotrzemy do basenu geotermalnego Norris, po drodze zatrzymamy się koło wodospadu Yellowstone Falls. Pojedziemuy także poszukać bizonów, wilków i niedźwiedzi w dolinie Hayden. Nocleg w Westwood Motel lub Travelers Lodge w West Yellowstone.

12 (26) dzień

Długi dzień w drodze, bo mamy do pokonania trasę z West Yellowstone do Missoula, gdzie zatrzymamy się w Motel 6. W drodze wstąpimy do Bute, miasta, które pod koniec XIX w. dzięki wydobyciu miedzi i innych metali stało się na pewien czas najbogatszym miastem w USA .

13 (27) dzień

Ciąg dalszy w drodze, tym razem miniemy podnóża potężnego wulkanu Mt Reinier National Park, a jeżeli nic nam nie przeszkodzi w drodze, późnym popołudniem dotrzemy do wulkanu św. Heleny. Nocleg w FairBridge Inn & Suites DuPont ***.

14 (28) dzień

Dzień spędzimy na poznawaniu rozmaitych obliczy parku Olympic National Park – od potężnych drzew i niesamowitego lasu deszczowego Hoh Valley, po pływowe wybrzeża z ukwiałami i rozgwiazdami kryjącymi się wśród niesamowitych skał. Nocleg w owianym legendami Forks w Pacific Inn Motel.

15 (29) dzień

Przejazd do Seattle skąd odlatujemy do Polski. Zależnie od połączeń, przylot do Warszawy najpewniej następnego dnia.

Wyprawa jest organizowana przez Organizatora Turystyki Projekt Wyprawa sp. z o.o. jako autorski projekt eclipses.eu. Projekt Wyprawa sp. z o.o. jest wpisana do rejestru organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych prowadzonym przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego pod numerem 989/49/2023 i posiada Gwarancje Ubezpieczeniowa na kwotę 421.056 zł wystawiona przez Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

Szczegóły

Początek:
13 lipca @ 08:00
Koniec:
31 lipca @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , ,

Organizator

Tomasz Czarnecki – eclipses.eu
Phone
+48 604 443 041
Email
teleskopy.net@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator