Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

 • To wydarzenie minęło.

Wyprawa fotograficzna Kaniony USA 2016 – I

5 czerwca 2016 @ 08:00 - 26 czerwca 2016 @ 17:00

Zapraszam na wyprawę w głąb niezwykłych kanionów południowo zachodnich Stanów Zjednoczonych. W ciągu trzech tygodniu odwiedzimy nie tylko dziesięć parków narodowych USA – w tym najsłynniejsze – Grand Canyon, Arches – i najpiękniejsze – Bryce Canyon i Zion, ale zajrzymy w miejsca znane i mniej znane – ale takie, które łączy jeden wspólny element. Niezwykłe piękno.

Termin:
5 czerwca – 26 czerwca 2016

Cena:
4490 USD/os (grupa 6 uczestników)
4690 USD/os (grupa 5 uczestników)
4890 USD/os (grupa 4 uczestników)
5190 USD/os (grupa 3 uczestników)

Grupa:
od 3 do 6 Uczestników

1 dzień

Wylot z Warszawy, przylot do Los Angeles, nocleg w Los Angeles.

2 dzień

Aklimatyzacja, po południu zwiedzanie Los Angeles, przejazd Sunset Blvd i Hollywood Blvd, nocleg w Los Angeles.

3 dzień

Przejazd do Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Odwiedzimy ważne miejsca: Artist’s Drive, Devil’s Garden, Badwater i Marble Canyon. Przejazd do Las Vegas – tu nocleg.

4 dzień

Zwiedzanie Las Vegas, zakupy na trekking w głąb kanionu Havasupai. Przejazd nad zaporę Hoovera, przejazd historyczną trasą Route 66. Krótki nocleg w Kingman i w nocy przejazd do Hualapai Hilltop.

5 dzień

Około 4 w nocy wyjście na trasę w głąb kanionu Havasupai, leżącego na terenie Grand Canyon National Park. Całodniowy trekking w głąb kanionu. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.

6 dzień

Cały dzień na spokojne wędrowanie po kanionie Havasupai. Dla ambitnych opcja dotarcia nad Colorado. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.

7 dzień

Powrót – konno – z kanionu na Hualapai Hilltop. Wizyta w Canyon Diablo – najlepiej zachowanym kraterze meteorytowym na Ziemi. Nocleg w Wnislow.

8 dzień

Zwiedzanie skamieniałego lasu w Petrified Forest National Park. Przejazd na punkty widokowe nad pomalowaną pustynią Painted Desert. Po południu fotografujemy kanion de Chelly i słynną skałę Spider Rock. Nocleg w Chinle.

9 dzień

Jedziemy do doliny monumentów – Monument Valley, planu niezliczonej ilości westernów. Samochodem jedziemy w głąb doliny – Scenic Drive, zostajemy tam do zachodu Słońca. Nocleg w Page.

10 dzień

Wizyta fotograficzna w słynnym kanionie Antylopy. Po południu przejazd na północną krawędź wielkiego kanionu Kolorado – North Rim w Grand Canyon National Park. Zachód słońca na Valhalla Plateau. Przejazd do Kanab.

11 dzień

Jeżeli się uda wylosować wejście – trekking do Wave, jeżeli nie – po Buckskin Gulch. Nocleg w Kanab.

12 dzień

Wyjazd do Zion National Park. Ważne miejsca – trekking po Narrows, fotografowanie Checkerboard Mesa, widok na dolinę Zion. Nocleg w Kanab.

13 dzień

Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych – Rim Trail. Trekking po wybranej trasie – Fairyloop Trail lub Queens Gardens. Nocleg w Ecalante.

14 dzień

Jedziemy wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail w stronę Devil’s Gardens. Trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot. Nocleg w Ecalante.

15 dzień

Niezwykle malowniczą trasą I-12 jedziemy do doliny katedr Cathedral Valley w parku narodowym Capital Reef National Park. Odbijamy z utartych ścieżek trasą Nottom – Bulfrog Trail na południe. Promem przeprawiamy się przez jezioro Powella. Nocleg w Stone Lizzard Lodging.

16 dzień

Skręcamy do iglic (Needles) w parku narodowym Canyonlands National Park. W drodze na północ zatrzymujemy się w Dead Horse Point State Park. Na zachód słońca docieramy do Island In The Sky w parku narodowym Canyonlands National Park. Nocleg w Moab.

17 dzień

Całodniowe zwiedzanie parku narodowego Arches National Park. Ważne miejsca – Balanced Rock, Landscape Arch i Devils Gardens, Windows Section, Delicate Arch. Nocleg w Richfield.

18 dzień

Przejazd Extraterrestial Highway obok Area 51 do Mammoth Lakes. Nocleg w Mammoth Lakes.

19 dzień

Wycieczka nad jezioro Mono Lake (South Tufa), jeżeli czas pozwoli to pod organy diabła. Następnie przejazd przez przełęcz Tioga w parku narodowym Yosemite National Park z widokami na niezwykły, polodowcowy krajobraz. Nocleg w Oakdale.

20 dzień

Cały dzień na zwiedzanie parku narodowego Yosemite National Park. Ważne miejsca: El Capitan, wodospady – Yosemite, Vernal, Bridalveil, trek po Mist’s Trail, wyjazd na Glacier Point. Nocleg w Oakdale.

21 dzień

Przejazd do San Francisco, zwiedzanie miasta. Nocleg w San Francisco.

22 dzień

Wylot do Polski z San Francisco.

23 dzień

Przylot w niedzielę. Koniec wyprawy wg programu.

 • logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie,
 • przelot główny w obie strony na trasach Warszawa – Los Angeles i San Francisco – Warszawa (do limitu ceny biletów 1550 USD*),
 • noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, opłata na kemping w Supai,
 • wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów, itp,
 • opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników,
 • wynajęcie koni lub helikopter w Supai na powrót z kanionu,
 • ubezpieczenie KLZ, KR, NNW i BP,
 • opieka pilota i jednocześnie kierowcy – na miejscu w czasie całej wyprawy,
 • serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy).

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje:

 • wyżywienia – około 500 USD,
 • wizy amerykańskiej – ale pomagamy w uzyskaniu wizy,
 • pamiątek, napiwków, własnych wydatków.

Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

W zależności od liczby uczestników wynajmiemy jeden, lub dwa samochody – Vany lub 4×4 – i tu istotna uwaga – uczestnicy powinni mieć prawo jazdy – nie jest to konieczne, ale do każdego auta musimy wybrać z nas dodatkowego kierowcę, na zmianę.

Szczegóły

Początek:
5 czerwca 2016 @ 08:00
Koniec:
26 czerwca 2016 @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Organizator

Tomasz Czarnecki – eclipses.eu
Phone
+48 604 443 041
Email
teleskopy.net@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator