Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaćmienie obrączkowe Meksyk 2023

7 października 2023 @ 08:00 - 23 października 2023 @ 17:00

€6,000.00

W pażdzierniku 2023 roku Księżyc przejdzie przed tarczą Słońca – jednak ze względu na położenie obu obiektów i ich względne rozmiary nie będzie to zaćmienie całkowite ale obrączkowe, podczas którego zostanie w maksimum zakryte 0,96 tarczy naszej gwiazdy. Jednak zjawisko to będzie widoczne z niezwykłego regionu – świata 1000 lat temu zamieszkiwanego przez Majów, twórców niezwykłej cywilizacji. Zapraszam zatem na wspólną podróż, podczas której odkryjemy zaginioną cywilizację, wspaniałą przyrodę i barwy Meksyku.

Hurry Up!

Termin:
termin – 7 – 24 pażdziernika 2023

Koszt:

  • 2 500 USD/os + 1000 USD/os (szacunkowy koszt biletów lotniczych)

Grupa i noclegi:

  • Od 2 do 4 uczestników, noclegi w hostelach i hotelach, w pokojach 2-osobowych lub apartamentach.

Koszty wyprawy pokrywają koszty wszystkich noclegów na trasie, koszty wstępu do stref archeologicznych, jak również atrakcje w trakcie wspólnej wyprawy. Także koszt wynajęcia i ubezpieczenia samochodu dostosowanego rozmiarem do wielkości grupy oraz paliwa.

Koszt nie obejmuje wyżywienia, pamiątek i napiwków, ani ubezpieczenia turystycznego.

termin – 7 – 24 pażdziernika 2023

1 dzień

Wylot z Katowic (lub innego miasta – do uzgodnienia), przylot – przez Frankfurt na lotnisko Newark w USA. Nocleg w Red Carpet Inn

2 dzień

Przelot z Newark do Cancun w Meksyku, odbiór samochodu, przejazd na nocleg do Tulum (120km) , zwiedzanie ruin nadmorskiego miasta Majów – Tulum, czas na odpoczynek na plaży.

Nocleg w oOstel Smart Hostel.

3 dzień

Przed południem 4 godzinna wycieczka po zapadliskowych jeziorach – Blue Cenote. Snorkeling, rowery, skoki z klifu dla odważnych. Przejazd do Chetumal (290 km). Nocleg w OYO Hotel Marias.

4 dzień 

Przejazd przez dżunglę południowego Meksyku do zagubionego miasta majów Calamcul (235km). Zwiedzanie położonych głęboko w dżungli ruin Calamcul. Przjezd do Balancan de Domingues (333km). Nocleg w Hotel San Jose.

5 dzień

Przejazd do ruin w Palenque (107 km). Zwiedzanie unikalnych ruin wspartych o otaczające je góry. Następnie przejazd do błękitnych kaskad Cascade de Aqua Azul (70km) po czym dalsza jazda do Colorado (304 km). Nocleg w Posada los Reyecitos. 

6 dzień

Przejazd do ruin miasta Edzna (145 km). Zwiedzanie a następnie przejazd do Campeche (50 km) i czas na włóczenie się po mieście. Nocleg w Casa Villasis Limon.

7 dzień

Zwiedzanie miast Majów –  Kabah, Sayil, Xlapak, Labna (165km). Przejazd do grot Loltun (20km), skąd udamy się do Meridy. Nocleg w Hotel Posada Aurora.

8 dzień

Dzień zaćmienia!

Rankiem przejazd do ruin Uxmal – jednego z najlepiej zachowanych i niezwykłych miast cywilizacji Majów (85km). Zaćmienie częściowe rozpocznie o 9:45:43 czasu lokalnego, a obrączkowe o 11:23:06. Maksimum zaćmienia przypadnie na godzinę 11:25:08. Zaćmienie obrączkowe skończy się o 11:27:10 a częściowe – 13:09:46. W czasie zaćmienia częściowego i po jego zakończeniu czas na zwiedzanie ruin. Następnie powrót do Meridy. Nocleg w Hotel Posada Aurora.

9 dzień

Wyjazd w na plaże nad Zatoką Meksykańską w rejonie, gdzie 65 mln lat temu updek meteorytu Chixculub zakończył dominację dinozaurów. Po drodze zwiedzanie Zona Arqueológica de Dzibilchaltún a następnieZona Arqueológica Xcambó. Nocleg w Hotel Posada Aurora w Meridizie.

10 dzień

Odwiedzimy wybrane zapadliska krasowe – Cenoty w rejonie wokół Izumel: Cenote Santa Barbara, Cenotes Cuzama, Aktun Ha, Cenotes y Gruta de Mani-Chan Homún i inne,  Następnie zwiedzimy ruiny Majów w centrum Żółtego Miasta Izamel. Nocleg w Nicol-Haa w Izamel

11 dzień 

Zwiedzanie Chichen Itza oraz – o ile będzie taka ochota – kolejnych krasowych jezior. Przejazd do Valladolid i nocleg w Hostal Gayser.

 

12 dzień

Wyajzd do Parque Natural Ria Lagartos z niezwykłymi różowymi lagunami. Po drodze farma aligatorów. Powrót do Valladolid i nocleg w Hostal Gayser.

13 dzień

Zwiedzanie kolejnych jezior zapadliskowych w drodze do Cancun. Nocleg w Casa Balam Cayo Lobo w Cancun.

14 dzień

Odpoczynek na plaży. Nocleg w Casa Balam Cayo Lobo w Cancun.

15 dzień

Odpoczynek na plaży. Nocleg w Casa Balam Cayo Lobo w Cancun.Nocleg w Casa Balam Cayo Lobo w Cancun.

16 – 17 dzień 

Przelot do Polski przez Dulles i Frankfurt

Dodatkowe informacje na temat zaćmienia na stronie Time&Date oraz NASA 

Uwaga! Ekspedycja nie jest imprezą turystyczną, a zaproszeniem na wspólną fotograficzną przygodę Tomaszem Czarneckim, fotografikiem, globtroterem i człowiekiem, który od ponad 30 lat eksploruje świat i ściga zaćmienia Słońca.

Tickets

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Tickets are no longer available

Szczegóły

Początek:
7 października 2023 @ 08:00
Koniec:
23 października 2023 @ 17:00
Koszt:
€6,000.00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , , , , , , , , , ,
Witryna internetowa:
eclipses.eu

Organizator

Tomasz Czarnecki – eclipses.eu
Phone
+48 604 443 041
Email
teleskopy.net@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Uxmal
Uxmal Archaeological Zone
Uxmal, Yucatán 97884 Mexico
+ Google Map