Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wyprawa na zaćmienie Słońca w Australii i Nowej Zelandii

30 maja 2023 @ 19:00 - 20:30

Hurry Up!

Tomasz Czarnecki opowie o wyprawie do Australii i Nowej Zelandii na całkowite zaćmienie Słońca w 2012 roku

Wstęp na prezentację – 10 zł/os. Płatne na miejscu, prosimy mieć ze sobą odliczoną kwotę w gotówce, dziękujemy!
 
W 2012 roku współorganizowałem i poprowadziłem wyprawę na obserwację całkowitego zaćmienia Słońca w północno zachodniej Australii (które potem skierowała się do Nowej Zelandii), w trakcie której nie tylko przejechaliśmy Australię z południa na północ wchodząc na najwyższą górę kontynentu Mt Kosciuszko, nurkowaliśmy na Wielkiej Rafie Koralowej, podziwialiśmy wschód Słońca nad Uluru, ale także przewędrowaliśmy obie wyspy Nowej Zelandii.
 
Tomasz L. Czarnecki, rocznik 1969, z wykształcenia (jedynie) architekt, bardziej grafik, podróżnik, przewodnik i (przede wszystkim) fotograf. Od zawsze usiłuję przekonać i zaprosić fotony do swojego obiektywu by próbować oddać choć w części piękno, które nas otacza. Już w szkole mówiono na mnie ten aparat z aparatem, jednak dopiero pod okiem profesorów Thomasa Neffa, A.J. Meeka i Michaela Booka w School of Art + Design na Louisiana State University, te gry stały się bardziej świadome, za co zawsze będę wdzięczny.
Gen podróżnika zaszczepił mi ojciec – alpinista i himalaista, który między innymi należał do zespołu odpowiedzialnego za pierwszy trawers gór Ruwenzori w Afryce czy przejście na nartach przez Spitsbergen. Moje własne zainteresowania między innymi astronomią doprowadziły do organizacji kilku ekspedycji celem obserwacji zaćmień Słońca – na Węgry, do USA, Chin oraz Australii, które stały się wstępem do zapraszania innych na wspólne warsztaty fotografii krajobrazowej i wyprawy w wyjątkowe miejsca. W swoich podróżach fotograficznych dużo podróżowałem po USA, Australii, Nowej Zelandii i większości Europy.

Miejsce wydarzenia

Żółty Młynek – klubokawiarnia
sw Jana 2
Rybnik, Slaskie 42-400 Poland
+ Google Map
Phone
533 789 569
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia