Event Registration

Wyprawa fotograficzna Kaniony USA 2016 - I

Opis:

Slider31Tomasz Czarnecki i Jerzy Arsoba zapraszają na wyprawę wgłąb niezwykłych kanionów południowo zachodnich Stanów Zjednoczonych. W ciagu trzech tygodniu odwiedzimy nie tylko dziesięć parków narodowych USA - w tym najsłynniejsze - Grand Canyon, Arches – i najpiękniejsze - Bryce Canyon i Zion,ale zajrzymy w miejsca znane i mniej znane - ale takie, które łączy jeden wspólny element. Niezwykłe piękno.

Termin:
5 czerwca - 26 czerwca

Cena:
4490 USD/os (grupa 6 uczestników)
4690 USD/os (grupa 5 uczestników)
4890 USD/os (grupa 4 uczestników)
5190 USD/os (grupa 3 uczestników)

Grupa:
od 3 do 6 Uczestników

WFK-USA-Eclipse-2013_for_we

1 dzień

Wylot z Warszawy, przylot do Los Angeles, nocleg w Los Angeles.

2 dzień

Aklimatyzacja, po południu zwiedzanie Los Angeles, przejazd Sunset Blvd i Hollywood Blvd, nocleg w Los Angeles.

3 dzień

Przejazd do Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Odwiedzimy ważne miejsca: Artist’s Drive, Devil’s Garden, Badwater i Marble Canyon. Przejazd do Las Vegas – tu nocleg.

4 dzień

Zwiedzanie Las Vegas, zakupy na trekking w głąb kanionu Havasupai. Przejazd nad zaporę Hoovera, przejazd historyczną trasą Route 66. Krótki nocleg w Kingman i w nocy przejazd do Hualapai Hilltop.

5 dzień

Około 4 w nocy wyjście na trasę w głąb kanionu Havasupai, leżącego na terenie Grand Canyon National Park. Całodniowy trekking w głąb kanionu. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.

6 dzień

Cały dzień na spokojne wędrowanie po kanionie Havasupai. Dla ambitnych opcja dotarcia nad Colorado. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.

7 dzień

Powrót – konno – z kanionu na Hualapai Hilltop. Wizyta w Canyon Diablo – najlepiej zachowanym kraterze meteorytowym na Ziemi. Nocleg w Wnislow.

8 dzień

Zwiedzanie skamieniałego lasu w Petrified Forest National Park. Przejazd na punkty widokowe nad pomalowaną pustynią Painted Desert. Po południu fotografujemy kanion de Chelly i słynną skałę Spider Rock. Nocleg w Chinle.

9 dzień

Jedziemy do doliny monumentów – Monument Valley, planu niezliczonej ilości westernów. Samochodem jedziemy w głąb doliny – Scenic Drive, zostajemy tam do zachodu Słońca. Nocleg w Page.

10 dzień

Wizyta fotograficzna w słynnym kanionie Antylopy. Po południu przejazd na północną krawędź wielkiego kanionu Kolorado – North Rim w Grand Canyon National Park. Zachód słońca na Valhalla Plateau. Przejazd do Kanab.

11 dzień

Jeżeli się uda wylosować wejście – trekking do Wave, jeżeli nie – po Buckskin Gulch. Nocleg w Kanab.

12 dzień

Wyjazd do Zion National Park. Ważne miejsca – trekking po Narrows, fotografowanie Checkerboard Mesa, widok na dolinę Zion. Nocleg w Kanab.

13 dzień

Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych – Rim Trail. Trekking po wybranej trasie – Fairyloop Trail lub Queens Gardens. Nocleg w Ecalante.

14 dzień

Jedziemy wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail w stronę Devil’s Gardens. Trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot. Nocleg w Ecalante.

15 dzień

Niezwykle malowniczą trasą I-12 jedziemy do doliny katedr Cathedral Valley w parku narodowym Capital Reef National Park. Odbijamy z utartych ścieżek trasą Nottom – Bulfrog Trail na południe. Promem przeprawiamy się przez jezioro Powella. Nocleg w Stone Lizzard Lodging.

16 dzień

Skręcamy do iglic (Needles) w parku narodowym Canyonlands National Park. W drodze na północ zatrzymujemy się w Dead Horse Point State Park. Na zachód słońca docieramy do Island In The Sky w parku narodowym Canyonlands National Park. Nocleg w Moab.

17 dzień

Całodniowe zwiedzanie parku narodowego Arches National Park. Ważne miejsca – Balanced Rock, Landscape Arch i Devils Gardens, Windows Section, Delicate Arch. Nocleg w Richfield.

18 dzień

Przejazd Extraterrestial Highway obok Area 51 do Mammoth Lakes. Nocleg w Mammoth Lakes.

19 dzień

Wycieczka nad jezioro Mono Lake (South Tufa), jeżeli czas pozwoli to pod organy diabła. Następnie przejazd przez przełęcz Tioga w parku narodowym Yosemite National Park z widokami na niezwykły, polodowcowy krajobraz. Nocleg w Oakdale.

20 dzień

Cały dzień na zwiedzanie parku narodowego Yosemite National Park. Ważne miejsca: El Capitan, wodospady – Yosemite, Vernal, Bridalveil, trek po Mist’s Trail, wyjazd na Glacier Point. Nocleg w Oakdale.

21 dzień

Przejazd do San Francisco, zwiedzanie miasta. Nocleg w San Francisco.

22 dzień

Wylot do Polski z San Francisco.

23 dzień

Przylot w niedzielę. Koniec wyprawy wg programu.

 • logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie,
 • przelot główny w obie strony na trasach Warszawa - Los Angeles i San Francisco - Warszawa (do limitu ceny biletów 1550 USD*),
 • noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, opłata na kemping w Supai,
 • wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów, itp,
 • opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników,
 • wynajęcie koni lub helikopter w Supai na powrót z kanionu,
 • ubezpieczenie KLZ, KR, NNW i BP,
 • opieka pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – na miejscu w czasie całej wyprawy,
 • serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy).

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje:

 • wyżywienia – około 500 USD,
 • wizy amerykańskiej – ale pomagamy w uzyskaniu wizy,
 • pamiątek, napiwków, własnych wydatków.

Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

W zależności od liczby uczestników wynajmiemy jeden, lub dwa samochody – Vany lub 4×4 – i tu istotna uwaga – uczestnicy powinni mieć prawo jazdy – nie jest to konieczne, ale do każdego auta musimy wybrać z nas dodatkowego kierowcę, na zmianę.

Przykro nam, ale rejestracja dla tej imprezy jest już zamknięta.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso