Event Registration

Ekspedycja fotograficzna kaniony USA i Hawaje 2014

Opis:

Slider29Tomasz Czarnecki i Jerzy Arsoba zapraszają na wyprawę na wyprawę w dół napiękniejszych kanionów świata oraz do wulkanicznego raju na środek Pacyfiku. Warsztaty fotografii połączymy z tematami astronomicznymi wędrując do stóp jednego z najważniejszych obserwatoriów na Ziemi – W.M. Keck Observatory oraz obserwacjami nocnego nieba z Haleakala Observatory. W ciagu trzech tygodniu najpierw odwiedzimy wulkaniczny raj - park narodowy Yellowstone, a następnie zasmakujemy czterech wysp archipelagu – Hawai’i, Maui, Molokai i O’Ahu – gdzie staniemy na zastygłej lawie wulkanów, będziemy wędrować przez tropikalną dżunglę do wspaniałych wodospadów i znajdziemy chwilę na relaks na tropikalnej plaży.

Termin:
30 sierpnia - 27 września (28 dni)

Cena:
6500 USD/os (grupa 4 uczestników)
6800 USD/os (grupa 3 uczestników)

Grupa:
od 3 do 4 Uczestników

1 dzień

Wylot z Warszawy do USA. Przylot do Las Vegas, NV.

Wieczorne zwiedzane miasta świateł.

Nocleg w motelu w Las Vegas.

2 dzień

Wizyta w Valley of Fire State Park. Jeżeli pogoda i czas pozwolą - wizyta w Little Finland. Przejazd Route 66 do Peach Springs - opcjonalny nocleg w hotelu, pobudka o 2 w nocy, przejazd do Hualapai Hilltop.

3 dzień

Przed świtem wyruszamy w dół kanionu Havasupai, cały dzień na trekking w dół wspaniałego Wielkiego Kanionu Kolorado do Supai, ostatniej w USA

miejscowości z pocztą obsługiwaną przez karawany mułów, dostępną jedynie pieszo, konno lub helikopterem.

Nocleg na campingu w Supai.

4 dzień

Dzień na eksplorację kanionu i wodospadów Hawasupai - dla chętnych możliwy trekking do samej Kolorado.

Nocleg na campingu w Supai.

5 dzień

Powrót konno z kanionu Havasupai (dla chętnych alternatywa - powrót helikopterem). Przejazd do Page - ale po drodze obiad w słynnej restauracji Lilo's Cafe na drodze 66, zwiedzanie Sunset Crater State Park i Wupatki National Monument.

Nocleg w motelu w Page.

6 dzień

Wizyta w Antelope Canyon - najsłynniejszym kanionie szczelinowym świata. Przejazd do Kanab - po drodze, w zależności od czasu i wytrzymałości być może przełajówka przez South Butte.

Nocleg w motelu w Kanab.

7 dzień

Przejazd na północną krawędź Wielkiego Kanionu Kolorado - North Rim, Angel Point. Zachód Słońca z Vallhala Mesa.

Nocleg w motelu w Kanab.

8 dzień

Wyjazd do Zion National Park. W górnej częsci parku fotografowanie Checkerboard Mesa, spacer na punkt widokowy na dolinę Zion. Póżniej trekking po Narrows, jeżeli czas pozwoli trekking po Kolob Canyon.

Nocleg w motelu w Kanab.

9 dzień

Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych - Rim Trail. Trekking po wybranej trasie - Fairyloop Trail lub Queens Gardens.

Nocleg w motelu w Escalante.

10 dzień

Przejazd wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail do Devil's Gardens..Po drodze trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot.

Nocleg w motelu w Escalante.

11 dzień

Wizyta w Goblin's Valley State Park lub jako alternatywa - Horseshoe Canyon Unit parku narodowego Canyonlands - opcja dla ambitnych.

Nocleg w motelu w South Salt Lake City.

12 dzień

Wizyta w Timpanogos Cave National Monument. Zwiedzanie Salt Lake City lub Antelope Island State Park na Wielkim Jeziorze Słonym.

Przejazd do West Yellowstone i tam też nocleg.

13 dzień

Zwiedzanie południowej części parku Yellowstone National Park, zaczynając od Grand Village i West Thumb Geyser Basin, Upper Geyser Basin ze słynnym gejzerem Old Faithfull, Castle Geyser i Rainbow Lake, Midway Geyser Basin - ze źródłem termalnym Grand Prismatic Spring; przejedziemy się Firehole Lake Drive do Great Fountain Geyser, Lower Geyser Basin a po drodze Fountain Paint Pot.

Nocleg w hotelu w West Yellowstone.

14 dzień

Zwiedzanie północnej części parku Yellowstone National Park - Monument Geyser Basin, Artists Paintpots, Norris Geyser Basin - z gejzerem Steamboat. Następnie przejedziemy do Mammoth Hot Springs Terraces, dojedziemy do Canyon Village by sfotografować wodospady Yellowstone. Jeżeli starczy nam zapału i energii, zahaczymy jeszcze o gejzery błotne - Mud Volacano i Sulphur Cauldron.

Nocleg w hotelu w West Yellowstone.

15 dzień

Wizyta w Craters of The Moon National Monument.

Nocleg w motelu w Ontario.

16 dzień

Wizyta w Mt St Helens National Monument.

Nocleg w motelu w Cetralia.

17 dzień

Przejazd na półwysep Olympic do Olympic National Park. Plaża pływowa Ruby Beach z rozgwiazdami i ukwiałami. Las deszczowy w dolinie Hoh. Jeżeli wystarczy czasu - spacer pod wodospad Marymere. Powrót promem przez cieśninę i przejazd do Seattle.

Nocleg w motelu w Seattle.

18 dzień

Przelot do Honolulu, a stamtąd do Hilo na Hawai'i.

Nocleg w hotelu w Captain Cook.

19 dzień

Dzień na aklimatyzację z mało forsownymi wycieczkami i "byczeniem się" na plaży. Hawai'i Tropical Botanical Gardens. 129-metrowy wodospad Akaka w Akaka Falls State Park. Wieczorno-nocne nurkowanie - snorkeling - z płaszczkami manta rays w Kona, dla chętnych nurkowanie z butlami (2 butle - dopłata 70$).

Nocleg w hotelu w Captain Cook.

20 dzień

Zwiedzanie Parku Narodowego Hawai’i Volcanoes Kilauea.

Nocleg w hotelu w Captain Cook.

21 dzień

Rano wycieczka pod Rainbow Falls – wodospad nad jaskinią, miejsce zamieszkania starożytnej hawajskiej bogini Hina, słynny z tęcz. Wyjazd do Mauna Kea Visitor Center. Dla ambitnych trekking na szczyt wulkanu Mauna Kea pod obserwatorium W.M.Keck. Lot helikopterem nad wulkanem Kilauea.

Nocleg w hotelu w Captain Cook.

22 dzień

Lili’uokalani Gardens – ogród w stylu japońskim.

Przelot na Maui. Przejazd Hana Belt Road – malowniczą drogą wijącą się (620 zakręty) przez dżunglę Maui, z wieloma widokowymi punktami i wodospadami.

Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.

23 dzień

Odpoczynek na plażach Maui, nurkowanie na Lamai.

Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.

24 dzień

Zwiedzanie Parku Narodowego Haleakala, trekking wśród wulkanicznych stożków. Dla chętnych - zwiedzanie Obserwatorium Haleakala i wspólne obserwacje z Haleakala Amateur Astronomers. Zachód Słońca na wulkanie.

Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.

25 dzień

Przelot na na O’Ahu. Wizyta w Pearl Harbor.

Nocleg w hotelu w Honolulu.

26 dzień

Zwiedzanie świątyni Byodo-in Temple. Wizyta w Waimea Valley Audubon Center.

Nocleg w hotelu w Honolulu.

27 dzień

Przelot z Honolulu do Nowego Jorku.

28 dzień

Rano przylot do Nowego Yorku. Zwiedzanie Nowego Yorku, Broadway, Point Zero, Central Park, itd.

Nocleg w hotelu w Nowym Yorku.

29 dzień

Zwiedzanie Nowego Yorku.

Wylot do Polski.

30 dzień

Przylot do Polski w niedzielę - po drodze mijamy 11 stref czasowych.

Koniec wyprawy wg programu.

 • logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie,
 • bilety lotnicze na trasach: Warszawa - Las Vegas, Seattle - Honolulu, Honolulu - Hilo, Hilo - Maui, Maui - Honolulu, Honolulu - Nowy Jork, Nowy Jork - Warszawa (do limitu ceny wszystkich biletów 1960 USD*),
 • noclegi w hotelach klasy ** w pokojach 2-osobowych, opłaty za kempingi,
 • wynajem samochodu na wszystkie zaplanowane trasy, ubezpieczenie, paliwo i inne opłaty powiązane, płatne parkingi, drogi i mosty, wjazd i parkowanie na miejscach noclegów, itp,
 • opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników,
 • ubezpieczenie KLZ, KR, NNW i BP,
 • opieka pilota i jednocześnie kierowcy Arsoba Travel – na miejscu w czasie całej wyprawy,
 • serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy).

* jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiazany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.


Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje:

 • wyżywienia – około 800 USD,
 • wizy amerykańskiej – ale pomagamy w uzyskaniu wizy,
 • pamiątek, napiwków, własnych wydatków.

Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.


W zależności od liczby uczestników wynajmiemy jeden, lub dwa samochody – Vany lub 4×4 – i tu istotna uwaga – uczestnicy powinni mieć prawo jazdy – nie jest to konieczne, ale do każdego auta musimy wybrać z nas dodatkowego kierowcę, na zmianę.

Przykro nam, ale rejestracja dla tej imprezy jest już zamknięta.

Please contact us if you would like to know if spaces are still available.

Event Registration and Ticketing Powered by Event Espresso