Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA – Hawaje 2014

2014

Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA – Hawaje 2014

Tomasz Czarnecki i Jerzy Arsoba zapraszają na wyprawę przez kaniony USA aż do wulkanicznego raju na środek Pacyfiku. Warsztaty fotografii połączymy z tematami astronomicznymi wędrując do stóp jednego z najważniejszych obserwatoriów na Ziemi – W.M. Keck Observatory oraz obserwacjami nocnego nieba z Haleakala Observatory.  W ciagu 28 dni zasmakujemy trzech wysp archipelagu – Hawai’i, Maui i O’Ahu – gdzie staniemy na zastygłej lawie wulkanów, będziemy wędrować przez tropikalną dżunglę do wspaniałych wodospadów i znajdziemy chwilę na relaks na tropikalnej plaży.

[CountDown id=1 width=250 custom_widget=0 year=2014 month=8 day=30 hours=9 minute=40]

Tomasz Czarnecki & Jerry Arsoba invite u to join us an a tour of volcanic heaven in the middle of Pacific Ocean. During this incredible photographic workshop we will visit some of the most incredible sights like W.M. Keck Observatory Visitor Center at Muana Kea or night photography from Haleakala Observatory on Maui. During two weeks we will visit four islands of the Hawaian Archipelago: Hawai’i, Maui, Molokai i O’Ahu – from red hot lava flows to lush tropical rainforest to white beaches – we shall taste it all.

Tomasz Czarnecki & Jerry Arsoba invitons à nous rejoindre u une visite d’un des cieux volcanique au milieu de l’océan Pacifique. Lors de cet atelier photographique incroyable nous allons visiter quelques-uns des sites les plus incroyables comme WM Keck Observatory Visitor Center à Muana Kea ou la photographie de nuit à partir de Haleakala sur Maui Observatoire. Pendant deux semaines, nous allons visiter les quatre îles de l’archipel hawaïen: Hawai’i, Maui, Molokai i O’ahu – à partir de coulées de lave rouges chauds à une forêt tropicale luxuriante aux plages blanches – nous goûterons tout cela.

 

Plan wyprawy wygląda następująco:

1 dzień
Wylot z Warszawy do USA. Przylot do Las Vegas, NV.
Wieczorne zwiedzane miasta świateł.
Nocleg w motelu w Las Vegas.
2 dzień
Wizyta w Valley of Fire State Park. Jeżeli pogoda i czas pozwolą – wizyta w Little Finland. Przejazd Route 66 do Peach Springs – opcjonalny nocleg w hotelu, pobudka o 2 w nocy, przejazd do Hualapai Hilltop.
3 dzień
Przed świtem wyruszamy w dół kanionu Havasupai, cały dzień na trekking w dół wspaniałego Wielkiego Kanionu Kolorado do Supai, ostatniej w USA miejscowości z pocztą obsługiwaną przez karawany mułów, dostępną jedynie pieszo, konno lub helikopterem.
Nocleg na campingu w Supai.
4 dzień
Dzień na eksplorację kanionu i wodospadów Hawasupai – dla chętnych możliwy trekking do samej Kolorado.
Nocleg na campingu w Supai.
5 dzień
Powrót konno z kanionu Havasupai (dla chętnych alternatywa – powrót helikopterem). Przejazd do Page – ale po drodze obiad w słynnej restauracji Lilo’s Cafe na drodze 66, zwiedzanie Sunset Crater State Park i Wupatki National Monument.
Nocleg w motelu w Page.
6 dzień
Wizyta w Antelope Canyon – najsłynniejszym kanionie szczelinowym świata. Przejazd do Kanab – po drodze, w zależności od czasu i wytrzymałości być może przełajówka przez South Butte.
Nocleg w motelu w Kanab.
7 dzień
Przejazd na północną krawędź Wielkiego Kanionu Kolorado – North Rim, Angel Point. Zachód Słońca z Vallhala Mesa.
Nocleg w motelu w Kanab.
8 dzień
Wyjazd do Zion National Park. W górnej częsci parku fotografowanie Checkerboard Mesa, spacer na punkt widokowy na dolinę Zion. Póżniej trekking po Narrows, jeżeli czas pozwoli trekking po Kolob Canyon.
Nocleg w motelu w Kanab.
9 dzień
Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych – Rim Trail. Trekking po wybranej trasie – Fairyloop Trail lub Queens Gardens.
Nocleg w motelu w Escalante.
10 dzień
Przejazd wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail do Devil’s Gardens..Po drodze trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot.
Nocleg w motelu w Escalante.
11 dzień
Wizyta w Goblin’s Valley State Park lub jako alternatywa – Horseshoe Canyon Unit parku narodowego Canyonlands – opcja dla ambitnych.
Nocleg w motelu w South Salt Lake City.
12 dzień
Wizyta w Timpanogos Cave National Monument. Zwiedzanie Salt Lake City lub Antelope Island State Park na Wielkim Jeziorze Słonym.
Przejazd do West Yellowstone i tam też nocleg.
13 dzień
Zwiedzanie południowej części parku Yellowstone National Park, zaczynając od Grand Village i West Thumb Geyser Basin, Upper Geyser Basin ze słynnym gejzerem Old Faithfull, Castle Geyser i Rainbow Lake, Midway Geyser Basin – ze źródłem termalnym Grand Prismatic Spring; przejedziemy się Firehole Lake Drive do Great Fountain Geyser, Lower Geyser Basin a po drodze Fountain Paint Pot.
Nocleg w hotelu w West Yellowstone.
14 dzień
Zwiedzanie północnej części parku Yellowstone National Park – Monument Geyser Basin, Artists Paintpots, Norris Geyser Basin – z gejzerem Steamboat. Następnie przejedziemy do Mammoth Hot Springs Terraces, dojedziemy do Canyon Village by sfotografować wodospady Yellowstone. Jeżeli starczy nam zapału i energii, zahaczymy jeszcze o gejzery błotne – Mud Volacano i Sulphur Cauldron.
Nocleg w hotelu w West Yellowstone.
15 dzień
Wizyta w Craters of The Moon National Monument.
Nocleg w motelu w Ontario.
16 dzień
Wizyta w Mt St Helens National Monument.
Nocleg w motelu w Cetralia.
17 dzień
Przejazd na półwysep Olympic do Olympic National Park. Plaża pływowa Ruby Beach z rozgwiazdami i ukwiałami. Las deszczowy w dolinie Hoh. Jeżeli wystarczy czasu – spacer pod wodospad Marymere. Powrót promem przez cieśninę i przejazd do Seattle.
Nocleg w motelu w Seattle.
18 dzień
Przelot do Honolulu, a stamtąd do Hilo na Hawai’i.
Nocleg w hotelu w Captain Cook.
19 dzień
Dzień na aklimatyzację z mało forsownymi wycieczkami i „byczeniem się” na plaży. Hawai’i Tropical Botanical Gardens. 129-metrowy wodospad Akaka w Akaka Falls State Park. Wieczorno-nocne nurkowanie – snorkeling – z płaszczkami manta rays w Kona, dla chętnych nurkowanie z butlami (2 butle – dopłata 70$).
Nocleg w hotelu w Captain Cook.
20 dzień
Zwiedzanie Parku Narodowego Hawai’i Volcanoes Kilauea.
Nocleg w hotelu w Captain Cook.
21 dzień
Rano wycieczka pod Rainbow Falls – wodospad nad jaskinią, miejsce zamieszkania starożytnej hawajskiej bogini Hina, słynny z tęcz. Wyjazd do Mauna Kea Visitor Center. Dla ambitnych trekking na szczyt wulkanu Mauna Kea pod obserwatorium W.M.Keck. Lot helikopterem nad wulkanem Kilauea (opcja).
Nocleg w hotelu w Captain Cook.
22 dzień
Lili’uokalani Gardens – ogród w stylu japońskim.
Przelot na Maui. Przejazd Hana Belt Road – malowniczą drogą wijącą się (620 zakręty) przez dżunglę Maui, z wieloma widokowymi punktami i wodospadami.
Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.
23 dzień
Odpoczynek na plażach Maui, nurkowanie na Lamai.
Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.
24 dzień
Zwiedzanie Parku Narodowego Haleakala, trekking wśród wulkanicznych stożków. Dla chętnych – zwiedzanie Obserwatorium Haleakala i wspólne obserwacje z Haleakala Amateur Astronomers. Zachód Słońca na wulkanie.
Nocleg w hotelu na Maui w Wailea.
25 dzień
Przelot na na O’Ahu. Wizyta w Pearl Harbor.
Nocleg w hotelu w Honolulu.
26 dzień
Zwiedzanie świątyni Byodo-in Temple. Wizyta w Waimea Valley Audubon Center.
Nocleg w hotelu w Honolulu.
27 dzień
Przelot z Honolulu do Nowego Jorku.
28 dzień
Rano przylot do Nowego Yorku. Zwiedzanie Nowego Yorku, Broadway, Point Zero, Central Park, itd.
Nocleg w hotelu w Nowym Yorku.
29 dzień
Zwiedzanie Nowego Yorku.
Wylot do Polski.
30 dzień
Przylot do Polski w niedzielę – po drodze mijamy 11 stref czasowych.
Koniec wyprawy wg programu.

Cena:

  • 6500 USD/os (grupa 4 uczestników)
  • 6800 USD/os (grupa 3 uczestników)

Rezeruj miejsce – Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA – Hawaje 2014

Tomasz Czarnecki
Urodzony w roku lądowania na Księżycu... ale na razie nie udało mi się tam polecieć. Fotografuję od podstawówki, pierwszy aparat to smiena, jednak tak ciągnęło mnie do prawdziwych aparatów z wymienną optyką, że ukręciłem jej obiektów. W liceum na rok emigrowałem do Kanady, gdzie z jednej strony po raz pierwszy zetknąłem się z komputerami (i usiłowałem napisać pierwszy swój symulator lotu rakiety) a z drugiej dorobiłem się pierwszego Nikona (FG20 czy jakoś tak). W liceum byłem znany jako ten aparat z aparatem. Studia architektury zacząłem na Politechnice Śląskiej by zaraz potem kontynuować je skutecznie, do tytułu BArch na Uniwersytecie Stanowym Louisiana, gdzie miałem również okazję studiować minor z fotografii (w tym czasie przesiadałem się przez kilka Nikonów, aż do F3). Po pięciu latach w USA (i objechaniu tego kraju cztery razy dookoła, i raz Meksyk) trafiony "patryjotycznością" wróciłem do Polski, dokończyłem studia architektury do tytułu magistra... i na tym skończył się niestety mój romans z architekturą - cale, stopy, funty i normy amerykańskie jakoś niewiele mi się przydały, natomiast był to okres, kiedy doceniono moje umiejętności graficzne - kolejne pięć lat byłem redaktorem naczelnym "Magazynu 3D". Współpraca skończyła się... wkrótce potem padło czasopismo, ale to zupełnie inna historia i raczej nie na trzeźwo. Wróciłem do fotografii tworząc portal dfoto.pl i astronomii - teleskopy.net - i podróżowania. Egipt, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Bułgaria, Chorwacja, Sycylia, Chiny - samochodem z namiotem byle zobaczyć więcej, i zajrzeć tam, gdzie mało kto zajrzał przede mną. Razem z Arsoba Travel zorganizowałem dwie udane wyprawy na zaćmienia Słońca. Po czym ruszyłem dalej w świat - Australia i Nowa Zelandia, i wielki powrót do USA, na zachód których od lat jeżdżę robić zdjęcia - i zapraszam do dołączenia do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Hit Counter provided by orange county plumbing