Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA 2014

2014

Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA 2014

Tomasz Czarnecki i Jerzy Arsoba zapraszają do udziału w Warsztatach Fotografii Krajobrazowej w USA. Zabierzemy Państwa w niezwykłą wyprawę do kanionów – zarówno tych największych, jak i ukrytych perełek; w góry i na pustynie, pod wodospady i na spotkania z rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Wylatujemy za: [CountDown id=2 width=250 custom_widget=0 year=2014 month=6 day=28 hours=9 minute=40]

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Poniżej przedstawiamy plan maksymalny – być może pogoda, albo warunki drogowe wymuszą pewne zmiany, natomiast jeżeli nie będzie nieoczekiwanych problemów to zamierzamy zrealizować następujący program:

1 dzień
Wylot z Warszawy, przylot do Los Angeles, nocleg w Los Angeles.
2 dzień
Aklimatyzacja, po południu zwiedzanie Los Angeles, przejazd Sunset Blvd i Hollywood Blvd, nocleg w Los Angeles.
3 dzień
Przejazd do Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Odwiedzimy ważne miejsca: Artist’s Drive, Devil’s Garden, Badwater i Marble Canyon. Przejazd do Las Vegas – tu nocleg.
4 dzień
Zwiedzanie Las Vegas, zakupy na trekking w głąb kanionu Havasupai. Przejazd nad zaporę Hoovera, przejazd historyczną trasą Route 66. Krótki nocleg w Kingman i w nocy przejazd do Hualapai Hilltop.
5 dzień
Około 4 w nocy wyjście na trasę w głąb kanionu Havasupai, leżącego na terenie Grand Canyon National Park. Całodniowy trekking w głąb kanionu. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.
6 dzień
Cały dzień na spokojne wędrowanie po kanionie Havasupai. Dla ambitnych opcja dotarcia nad Colorado. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.
7 dzień
Powrót – konno – z kanionu na Hualapai Hilltop. Wizyta w Canyon Diablo – najlepiej zachowanym kraterze meteorytowym na Ziemi. Nocleg w Wnislow.
8 dzień
Zwiedzanie skamieniałego lasu w Petrified Forest National Park. Przejazd na punkty widokowe nad pomalowaną pustynią Painted Desert. Po południu fotografujemy kanion de Chelly i słynną skałę Spider Rock. Nocleg w Chinle.
9 dzień
Jedziemy do doliny monumentów – Monument Valley, planu niezliczonej ilości westernów. Samochodem jedziemy w głąb doliny – Scenic Drive, zostajemy tam do zachodu Słońca. Nocleg w Page.
10 dzień
Wizyta fotograficzna w słynnym kanionie Antylopy. Po południu przejazd na północną krawędź wielkiego kanionu Kolorado – North Rim w Grand Canyon National Park. Zachód słońca na Valhalla Plateau. Przejazd do Kanab.
11 dzień
Jeżeli się uda wylosować wejście – trekking do Wave, jeżeli nie – po Buckskin Gulch. Nocleg w Kanab.
12 dzień
Wyjazd do Zion National Park. Ważne miejsca – trekking po Narrows, fotografowanie Checkerboard Mesa, widok na dolinę Zion. Nocleg w Kanab.
13 dzień
Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych – Rim Trail. Trekking po wybranej trasie – Fairyloop Trail lub Queens Gardens. Nocleg w Ecalante.
14 dzień
Jedziemy wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail w stronę Devil’s Gardens. Trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot. Nocleg w Ecalante.
15 dzień
Niezwykle malowniczą trasą I-12 jedziemy do doliny katedr Cathedral Valley w parku narodowym Capital Reef National Park. Odbijamy z utartych ścieżek trasą Nottom – Bulfrog Trail na południe.  Promem przeprawiamy się przez jezioro Powella. Nocleg w Stone Lizzard Lodging.
16 dzień
Skręcamy do iglic (Needles) w parku narodowym Canyonlands National Park. W drodze na północ zatrzymujemy się w Dead Horse Point State Park. Na zachód słońca docieramy do Island In The Sky w parku narodowym Canyonlands National Park. Nocleg w Moab.
17 dzień
Całodniowe zwiedzanie parku narodowego Arches National Park. Ważne miejsca – Balanced Rock, Landscape Arch i Devils Gardens, Windows Section, Delicate Arch. Nocleg w Richfield.
18 dzień
Przejazd Extraterrestial Highway obok Area 51 do Mammoth Lakes. Nocleg w Mammoth Lakes.
19 dzień
Wycieczka nad jezioro Mono Lake (South Tufa), jeżeli czas pozwoli to pod organy diabła. Następnie przejazd przez przełęcz Tioga w parku narodowym Yosemite National Park z widokami na niezwykły, polodowcowy krajobraz. Nocleg w Oakdale.
20 dzień
Cały dzień na zwiedzanie parku narodowego Yosemite National Park. Ważne miejsca: El Capitan, wodospady – Yosemite, Vernal, Bridalveil, trek po Mist’s Trail, wyjazd na Glacier Point. Nocleg w Oakdale.
21 dzień
Przejazd do San Francisco, zwiedzanie miasta. Nocleg w San Francisco.
22 dzień
Wylot do Polski z San Francisco.
23 dzień
Przylot w niedzielę. Koniec wyprawy wg programu.

Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę.

  •         4350 USD/os (grupa 6 uczestników)
  •         4550 USD/os (grupa 5 uczestników)
  •         4750 USD/os (grupa 4 uczestników)
  •         4950 USD/os (grupa 3 uczestników)

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Świadczenia w cenie: – logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie, – przelot w obie strony (do ceny biletów $1100*), – wynajem samochodów i ubezpieczenie, paliwo i in., – noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, opłatę za kempingi w Supai – opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników, – ubezpieczenie KL i NNW, – opieka pilotów Arsoba Travel * jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu. Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy. Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje: – wyżywienia – około $650, – wizy amerykańskiej – pośredniczymy i pomagamy w uzyskaniu wizy, – pamiątek, napiwków, wycieczek wskazanych jako fakultatywne Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki. W zależności od liczby uczestników wynajmiemy jeden lub dwa samochody – 4×4 – i tu istotna uwaga – uczestnicy powinni mieć prawo jazdy – nie jest to konieczne, ale do każdego auta musimy wybrać z nas dwóch kierowców – do przejechania mamy ponad 4000 mil, i czasem dobrze by było, żeby pilota ktoś na chwilę zastąpił za kierownicą.

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Hit Counter provided by orange county plumbing