Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA 2014

2014

Warsztaty Fotografii Krajobrazowej – USA 2014

Tomasz Czarnecki i Jerzy Arsoba zapraszają do udziału w Warsztatach Fotografii Krajobrazowej w USA. Zabierzemy Państwa w niezwykłą wyprawę do kanionów – zarówno tych największych, jak i ukrytych perełek; w góry i na pustynie, pod wodospady i na spotkania z rdzennymi mieszkańcami Ameryki. Wylatujemy za: [CountDown id=2 width=250 custom_widget=0 year=2014 month=6 day=28 hours=9 minute=40]

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Poniżej przedstawiamy plan maksymalny – być może pogoda, albo warunki drogowe wymuszą pewne zmiany, natomiast jeżeli nie będzie nieoczekiwanych problemów to zamierzamy zrealizować następujący program:

1 dzień
Wylot z Warszawy, przylot do Los Angeles, nocleg w Los Angeles.
2 dzień
Aklimatyzacja, po południu zwiedzanie Los Angeles, przejazd Sunset Blvd i Hollywood Blvd, nocleg w Los Angeles.
3 dzień
Przejazd do Doliny Śmierci – Death Valley National Park. Odwiedzimy ważne miejsca: Artist’s Drive, Devil’s Garden, Badwater i Marble Canyon. Przejazd do Las Vegas – tu nocleg.
4 dzień
Zwiedzanie Las Vegas, zakupy na trekking w głąb kanionu Havasupai. Przejazd nad zaporę Hoovera, przejazd historyczną trasą Route 66. Krótki nocleg w Kingman i w nocy przejazd do Hualapai Hilltop.
5 dzień
Około 4 w nocy wyjście na trasę w głąb kanionu Havasupai, leżącego na terenie Grand Canyon National Park. Całodniowy trekking w głąb kanionu. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.
6 dzień
Cały dzień na spokojne wędrowanie po kanionie Havasupai. Dla ambitnych opcja dotarcia nad Colorado. Nocleg na campingu w kanionie Havasupai.
7 dzień
Powrót – konno – z kanionu na Hualapai Hilltop. Wizyta w Canyon Diablo – najlepiej zachowanym kraterze meteorytowym na Ziemi. Nocleg w Wnislow.
8 dzień
Zwiedzanie skamieniałego lasu w Petrified Forest National Park. Przejazd na punkty widokowe nad pomalowaną pustynią Painted Desert. Po południu fotografujemy kanion de Chelly i słynną skałę Spider Rock. Nocleg w Chinle.
9 dzień
Jedziemy do doliny monumentów – Monument Valley, planu niezliczonej ilości westernów. Samochodem jedziemy w głąb doliny – Scenic Drive, zostajemy tam do zachodu Słońca. Nocleg w Page.
10 dzień
Wizyta fotograficzna w słynnym kanionie Antylopy. Po południu przejazd na północną krawędź wielkiego kanionu Kolorado – North Rim w Grand Canyon National Park. Zachód słońca na Valhalla Plateau. Przejazd do Kanab.
11 dzień
Jeżeli się uda wylosować wejście – trekking do Wave, jeżeli nie – po Buckskin Gulch. Nocleg w Kanab.
12 dzień
Wyjazd do Zion National Park. Ważne miejsca – trekking po Narrows, fotografowanie Checkerboard Mesa, widok na dolinę Zion. Nocleg w Kanab.
13 dzień
Wyjazd do Bryce Canyon National Park. Po drodze postój przy Red Canyon State Park. Przejazd Rim Drive z postojami na punktach widokowych – Rim Trail. Trekking po wybranej trasie – Fairyloop Trail lub Queens Gardens. Nocleg w Ecalante.
14 dzień
Jedziemy wzdłuż Harris Wash drogą Hole-in-the-Rock Trail w stronę Devil’s Gardens. Trekking do Zebra Slot i do Tunel Slot. Nocleg w Ecalante.
15 dzień
Niezwykle malowniczą trasą I-12 jedziemy do doliny katedr Cathedral Valley w parku narodowym Capital Reef National Park. Odbijamy z utartych ścieżek trasą Nottom – Bulfrog Trail na południe.  Promem przeprawiamy się przez jezioro Powella. Nocleg w Stone Lizzard Lodging.
16 dzień
Skręcamy do iglic (Needles) w parku narodowym Canyonlands National Park. W drodze na północ zatrzymujemy się w Dead Horse Point State Park. Na zachód słońca docieramy do Island In The Sky w parku narodowym Canyonlands National Park. Nocleg w Moab.
17 dzień
Całodniowe zwiedzanie parku narodowego Arches National Park. Ważne miejsca – Balanced Rock, Landscape Arch i Devils Gardens, Windows Section, Delicate Arch. Nocleg w Richfield.
18 dzień
Przejazd Extraterrestial Highway obok Area 51 do Mammoth Lakes. Nocleg w Mammoth Lakes.
19 dzień
Wycieczka nad jezioro Mono Lake (South Tufa), jeżeli czas pozwoli to pod organy diabła. Następnie przejazd przez przełęcz Tioga w parku narodowym Yosemite National Park z widokami na niezwykły, polodowcowy krajobraz. Nocleg w Oakdale.
20 dzień
Cały dzień na zwiedzanie parku narodowego Yosemite National Park. Ważne miejsca: El Capitan, wodospady – Yosemite, Vernal, Bridalveil, trek po Mist’s Trail, wyjazd na Glacier Point. Nocleg w Oakdale.
21 dzień
Przejazd do San Francisco, zwiedzanie miasta. Nocleg w San Francisco.
22 dzień
Wylot do Polski z San Francisco.
23 dzień
Przylot w niedzielę. Koniec wyprawy wg programu.

Od ilości osób w grupie zależeć będzie cena za osobę.

  •         4350 USD/os (grupa 6 uczestników)
  •         4550 USD/os (grupa 5 uczestników)
  •         4750 USD/os (grupa 4 uczestników)
  •         4950 USD/os (grupa 3 uczestników)

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Świadczenia w cenie: – logistyka wyprawy i jej przygotowanie w terenie, – przelot w obie strony (do ceny biletów $1100*), – wynajem samochodów i ubezpieczenie, paliwo i in., – noclegi w motelach w pokojach 2-osobowych, opłatę za kempingi w Supai – opłaty ze wstępy do Parków Narodowych i innych atrakcji, opłaty przewodników, – ubezpieczenie KL i NNW, – opieka pilotów Arsoba Travel * jeśli cena biletów lotniczych przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu. Uwaga: Klubowiczom Klubu Podróżników Arsoba Travel przysługuje rabat w wysokości 2% ceny wyprawy. Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem cena nie obejmuje: – wyżywienia – około $650, – wizy amerykańskiej – pośredniczymy i pomagamy w uzyskaniu wizy, – pamiątek, napiwków, wycieczek wskazanych jako fakultatywne Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje turystyczne, tzw. wycieczki fakultatywne, pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki. W zależności od liczby uczestników wynajmiemy jeden lub dwa samochody – 4×4 – i tu istotna uwaga – uczestnicy powinni mieć prawo jazdy – nie jest to konieczne, ale do każdego auta musimy wybrać z nas dwóch kierowców – do przejechania mamy ponad 4000 mil, i czasem dobrze by było, żeby pilota ktoś na chwilę zastąpił za kierownicą.

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj!

Tomasz Czarnecki
Urodzony w roku lądowania na Księżycu... ale na razie nie udało mi się tam polecieć. Fotografuję od podstawówki, pierwszy aparat to smiena, jednak tak ciągnęło mnie do prawdziwych aparatów z wymienną optyką, że ukręciłem jej obiektów. W liceum na rok emigrowałem do Kanady, gdzie z jednej strony po raz pierwszy zetknąłem się z komputerami (i usiłowałem napisać pierwszy swój symulator lotu rakiety) a z drugiej dorobiłem się pierwszego Nikona (FG20 czy jakoś tak). W liceum byłem znany jako ten aparat z aparatem. Studia architektury zacząłem na Politechnice Śląskiej by zaraz potem kontynuować je skutecznie, do tytułu BArch na Uniwersytecie Stanowym Louisiana, gdzie miałem również okazję studiować minor z fotografii (w tym czasie przesiadałem się przez kilka Nikonów, aż do F3). Po pięciu latach w USA (i objechaniu tego kraju cztery razy dookoła, i raz Meksyk) trafiony "patryjotycznością" wróciłem do Polski, dokończyłem studia architektury do tytułu magistra... i na tym skończył się niestety mój romans z architekturą - cale, stopy, funty i normy amerykańskie jakoś niewiele mi się przydały, natomiast był to okres, kiedy doceniono moje umiejętności graficzne - kolejne pięć lat byłem redaktorem naczelnym "Magazynu 3D". Współpraca skończyła się... wkrótce potem padło czasopismo, ale to zupełnie inna historia i raczej nie na trzeźwo. Wróciłem do fotografii tworząc portal dfoto.pl i astronomii - teleskopy.net - i podróżowania. Egipt, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Bułgaria, Chorwacja, Sycylia, Chiny - samochodem z namiotem byle zobaczyć więcej, i zajrzeć tam, gdzie mało kto zajrzał przede mną. Razem z Arsoba Travel zorganizowałem dwie udane wyprawy na zaćmienia Słońca. Po czym ruszyłem dalej w świat - Australia i Nowa Zelandia, i wielki powrót do USA, na zachód których od lat jeżdżę robić zdjęcia - i zapraszam do dołączenia do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Hit Counter provided by orange county plumbing