Fotoekspedycja – Australia i Nowa Zelandia 2014

2014

Fotoekspedycja – Australia i Nowa Zelandia 2014

Jerzy Arsoba (Arsoba Travel) i Tomasz Czarnecki (teleskopy.net) zapraszają na niezapomnianą fotograficzną wyprawę po antypodach. Odkryj z nami największe atrakcje i najpiękniejsze krajobrazy Australii i Nowej Zelandii, odpocznij przy rafach koralowych w Queensland (Australia)! Wylatujemy za: [CountDown id=4 width=250 custom_widget=0 year=2014 month=10 day=25 hours=15 minute=20]

1 dzień – START
Wylot z Warszawy, lub z dowolnego innego lotniska na świecie (pełna wyprawa i opcja A).
2 dzień – przelot
Przelot do Australii.
3 dzień – MELBOURNE
Przylot do Melbourne. Zakwaterowanie w hostelu, zwiedzanie miasta m.in. Królewskie Ogrody Botaniczne, odpoczynek po podróży. Nocleg w hostelu.
4 dzień – MELBOURNE
Zwiedzanie miasta – centrum, zatoka, Federation Square, AC/DC Lane. Akomodacja po podróży, dzień rezerwowy. Nocleg w hostelu.
5 dzień – BALLARAT – PETERBOROUGH
Przejazd do Sovereign Hill w Ballarat, zrekonstruowanego miasteczka z czasów gorączki złota, w którym setki osób w strojach z epoki odgrywają sceny codziennego życia – tam odbędziemy naszą pierwszą podróż w czasie. Odwiedzimy także Muzeum Złota. Przejazd na wybrzeże Oceanu do Peterborough. Nocleg na kempingu w standardzie do wyboru – w domku lub namiocie.
6 dzień – GREAT OCEAN ROAD
Przejazd jedną z najpiękniejszych nadmorskich tras widokowych na świecie, słynną Great Ocean Road przez London Bridge, Twelve Apostles, po drodze podziwiając fantastyczne klify, zerodowane formacje skalne. Obserwacja misi Koala w ich naturalnym środowisku, w Otway NP. Nocleg na kempingu w namiocie.
7 dzień – KOSCIUSZKO NP
Przejazd wokół jeziora Hume do Kosciuszko NP. Wejście na Górę Kościuszki (najwyższy szczyt Australii, 2228 m npm, wjazd wyciągiem krzesełkowym i ok. 10 kilometrów trekkingu). Nocleg w hostelu w Thredbo.
8 dzień – CANBERRA STA – NAMADGI
Przejazd do stanu Canberra, po drodze Rocks Plains. Wizyta w Canberra Deep Space Communication Center – centrum śledzenia radioteleskopowego sond głębokiego nieba (jedne z trzech takich na świecie, czasza największego radioteleskopu ma 70 m, waży ok. 3000 ton). W rezerwacie przyrody Tidbinbilla obserwacja endemitów australijskich – kangurów. Nocleg na kempingu (w namiotach) na terenie Namadgi NP w miejscu, gdzie znajdowało się centrum śledzenia misji Apollo na Księżyc.
9 dzień – CANBERRA STA – ALICE SPRINGS
Przelot z Canberry do Alice Springs w Red Centre. Zwiedzanie Alice Springs, galerie sztuki aborygeńskiej, Saloon Pub. Nocleg w hostelu.
10 dzień – RED CENTRE WAY – WEST MACDONNELL NP.
Przejazd przez West Macdonnell NP, po drodze wizyta w Simpsons Gap, Stanley Chasm, Ellery Creek Big Hole i Glen Helen Gorge. Nocleg w standardzie do wyboru – w domku lub w namiocie nad rzeką.
11 dzień – RED CENTRE WAY – KINGS CANYON
Wizyta w Ormiston Gorge. Przejazd Mereenje Loop Road do Watarrka NP, po drodze Tyler’s Pass Lookout i Gossen Bluff. Krótki trekking w głąb kanionu Kings Canyon. Nocleg na kempingu w standardzie do wyboru – w domku lub namiocie.
12 dzień – KINGS CANYON – ULURU KATA TJUTA NP
Trekking wokół Kings Canyon. Przejazd do Uluru – Kata Tjuta NP., po drodze Mt. Connor lookout. Zachód słońca przy Uluru. Nocleg w standardzie do wyboru – w domku lub namiocie.
Podgrupa B: wylot z Warszawy, lub z dowolnego innego lotniska na świecie.
Wylot z Polski (opcja C).
    13 dzień – ULURU – OLGAS
Wschód słońca przy Uluru. Pętla piesza wokół Uluru. Dla chętnych, jeśli będzie otwarte wejście, wspinaczka na Uluru. Spacer wokół Olgas. Powrót do Alice Springs. Nocleg w hostelu.
(opcja C – wylot z Warszawy do Cairns).
    14 dzień – ALICE SPRINGS – CAIRNS
Przelot do Cairns.
(opcja C – przylot do Cairns).
Odpoczynek, kąpiel w lagunie, basenie. Nocleg w hostelu.
15 dzień – CAIRNS – GREAT BARRIER REEF
Wielka Rafa Koralowa (Great Barrier Reef National Park)– całodniowa wycieczka statkiem ze snorkowaniem lub nurkowaniem (nurkowanie z butlą jest dodatkowo płatne). Zwiedzanie Cairns. Nocleg w hostelu.
16 dzień – CAIRNS – DAINTREE NP. – PORT DOUGLAS
Przejazd po Daintree NP. – las deszczowy w Mossman Gorge i opcjonalnie wodospad Barron Falls. Port Douglas. Nocleg w hostelu.
17 dzień – CAIRNS – SYDNEY
Przelot do Sydney. Zwiedzanie miasta. Rejsy promami po zatoce, do zachodu Słońca. Nocleg w hostelu.
18 dzień – SYDNEY
Zwiedzanie największych atrakcji Sydney. Nocleg w hostelu.
19 dzień – BLUE MOUNTAINS NP.
Przejazd do Parku Narodowego Gór Błękitnych – Blue Mountains NP. Zwiedzanie, punkty widokowe, przejazd kolejkami górskimi (Skyway, Cableway i Railway), krótki trekking po lesie deszczowym. Nocleg w hostelu.
Wylot z Polski (opcja B).
20 dzień – BLUE MOUNTAINS NP – HUNTER VALLEY – SYDNEY
Przejazd do doliny winnic Hunter Valley, drogą między parkami narodowymi Wollemi i Yengo. Zwiedzanie winnic, bezpłatne degustacje win i serów. Powrót do Sydney. Nocleg w hostelu.
(opcja B – wylot z Warszawy do Auckland).
21 dzień – AUCKLAND – ROTORUA
Przelot powrotny z Sydney do Polski (opcja A).
Przelot do Auckland w Nowej Zelandii.
(opcja B – Przylot do Auckland).
Przejazd do Rotorua. Nocleg w hostelu.
22 dzień – ROTORUA
Przylot do Polski (opcja A).

Wycieczka po okolicznych miejscach związanych z kulturą Maorysów oraz gorącą wulkaniczną naturą planety (gejzery wodne i błotne, gorące źródła itp.): Waimangu (najmłodszy system geotermalny świata), Wai-O-Tapu i Orakei Korako. Opcja dla chętnych: Te Puya. Nocleg w hostelu.
23 dzień – TONGARIRO NP.
Przejazd do Tongariro NP, po drodze mijając piękne Jezioro Taupo. Trekking trawersem Tongariro, wokół wulkanów (ok. 19 km), lokalizacją wybraną jako Mordor w filmowej wersji Władcy Pierścieni. Nocleg na kempingu w standardzie do wyboru – w domku lub namiocie.
24 dzień – TAUMARUNUI – NEW PLYMOUTH
Przejazd do New Plymouth, malowniczą trasą – Forgotten World Highway. Republika Whangamomona. Zachód Słońca przy latarni z widokiem na Mt Taranaki. Nocleg w hostelu.
25 dzień – MOUNT EGMONT – TARANAKI
Mount Egmont North na terenie Egmont NP. Trekking do wyboru: na szczyt  wulkanu Mt Taranaki 2518 m npm (jeśli pogoda pozwoli)  lub spacer, trekking u podnóża wulkanu. Zwiedzanie Taranaki Pioneer Village. Dawdson Falls. Nocleg w hostelu.
26 dzień – WELLINGTON – PICTON
Przejazd do Wellington. Krótkie zwiedzanie centrum. 3,5-godzinny rejs promem pomiędzy wyspami Północną i Południową, przez bardzo malowniczy region „północnych fiordów” Malborough Sound do Picton. Wycieczka na okoliczne punkty widokowe. Nocleg w hostelu.
27 dzień – PICTON – BLENHEIM-RENWICK – ABEL TASMAN NP
Zwiedzanie Picton, wycieczka na okoliczne punkty widokowe. Wizyta w dolinie winnic Blenheim-Renwick, z wizytą w winnicach i degustacją (dla chętnych). Przejazd do Abel Tasman NP. Nocleg w hostelu.
28 dzień – ABEL TASMAN NP – NELSON LAKES NP
Trekking po plażach i wzgórzach Abel Tasman NP. Przejazd do Nelson Lakes NP, nad Jezioro Rotoroa. Nocleg w miejscowym wiejskim gospodarstwie – homestay lub w namiocie, do wyboru.
29 dzień – WEST COAST – PUNAKAIKI – FRANZ JOSEF
Przejazd bardzo malowniczym Zachodnim Wybrzeżem West Coast, po drodze Punakaiki (skały naleśnikowe). Przyjazd do Westland NP, krainy dwóch lodowców, do Franz Josef. O zachodzie Słońca zdjęcia z punktu widokowego na Mt Cook, jeśli zdążymy i pogoda pozwoli. Nocleg w hostelu.
30 dzień – FRANZ JOSEF GLACIER – FOX GLACIER – TWIN LAKES
Przejazd i spacer do czoła lodowca Franz Josef Glacier. Przejazd pod lodowiec Fox Glacier, spacer do czoła lodowca, spacer lasem deszczowym na punkt widokowy nad lodowcem. Przejazd do Te Anau, mijając po drodze trzy malownicze jeziora Wanaka, Hanea i Wakatipu. Nocleg w hostelu.
31 dzień – TE ANAU – MILFORD SOUND
Dzień w Fiordland NP, krainie głębokich fiordów i zachwycających gór. Przejazd malowniczą trasą do Milford, po drodze Tunel Homer. 2,5 godzinny rejs po fiordzie Milford Sound (Piopiotahi). Nocleg w hostelu.
32 dzień – CUTLINS
Przejazd bardzo malowniczą krainą Cutlins, po drodze odwiedzając szereg niezwykłych miejsc: Waipapa Point, Slope Point, Curio Bay, McLean, Matai i Purakaunui Falls, Nudget Point Lighthouse. Przyjazd do Dunedin. Nocleg w hostelu.
33 dzień – DUNEDIN
Zwiedzanie Dunedin, m.in. najbardziej stroma ulica na świecie. Przylądek Otago (kolonie albatrosów królewskich, mew i pingwinów żółtookich). Dzień rezerwowy. Nocleg w hostelu.
34 dzień – MOERAKI – OAMARU – LAKE TEKAPO
Przejazd malowniczymi trasami – nadmorską oraz Vanished World Trail nad jezioro Tekapo. Po drodze m.in. plaża Moeraki (z ogromnymi konkrecjami w kształcie kul), urocze miasteczko Oamaru (tam m.in. wizyta w lokalnym radio z bogatym zbiorem zabytkowych starych radioodbiorników, oraz w metal-punckowym muzeum-instalacji Steampunk HQ Workshop – dla chętnych). Przejazd nad jezioro Tekapo. Wjazd na górę Mt. John, panorama widokowa. Nocleg w hostelu.
35 dzień – MT JOHN – LAKE TEKAPO – CHRISTCHURCH
Zwiedzanie obserwatorium astronomicznego Mt John Observatory. Zdjęcia nad jeziorem Tekapo. Przejazd do Christchurch na lotnisko. Przelot powrotny (pełna wyprawa oraz opcja B i C).
36 dzień – powrót
Przylot do Warszawy lub dowolnego innego lotniska na świecie.

To jest plan maksymalny – być może pogoda, albo warunki drogowe wymuszą pewne zmiany, natomiast jeżeli nie będzie nieoczekiwanych problemów to chcielibyśmy go zrealizować.

Termin: 25  października 2014 do 29 listopada 2014 (36 dni – pełna wyprawa) – 22 000 zł
Można również wziąć udział w części wyprawy:
AUSTRALIA: 22 dni 25.10.2014-29.11.2014- grupa A – 16 000 zł
NOWA ZELANDIA: 18 dni 12.11.2014 – 29.11.2011 – grupa B – 16 000 zł
SMAK AUSTRALII i NOWA ZELANDIA: 25 dni 5.11.2014 – 29.11.2014 – grupa B – 18 000 zł

Szczegółowe informacje o zakresie świadczeń znajdą Państwo w programie wyprawy na stronie rezerwacji

Zarezerwuj miejsce już dzisiaj !

Tomasz Czarnecki
Urodzony w roku lądowania na Księżycu... ale na razie nie udało mi się tam polecieć. Fotografuję od podstawówki, pierwszy aparat to smiena, jednak tak ciągnęło mnie do prawdziwych aparatów z wymienną optyką, że ukręciłem jej obiektów. W liceum na rok emigrowałem do Kanady, gdzie z jednej strony po raz pierwszy zetknąłem się z komputerami (i usiłowałem napisać pierwszy swój symulator lotu rakiety) a z drugiej dorobiłem się pierwszego Nikona (FG20 czy jakoś tak). W liceum byłem znany jako ten aparat z aparatem. Studia architektury zacząłem na Politechnice Śląskiej by zaraz potem kontynuować je skutecznie, do tytułu BArch na Uniwersytecie Stanowym Louisiana, gdzie miałem również okazję studiować minor z fotografii (w tym czasie przesiadałem się przez kilka Nikonów, aż do F3). Po pięciu latach w USA (i objechaniu tego kraju cztery razy dookoła, i raz Meksyk) trafiony "patryjotycznością" wróciłem do Polski, dokończyłem studia architektury do tytułu magistra... i na tym skończył się niestety mój romans z architekturą - cale, stopy, funty i normy amerykańskie jakoś niewiele mi się przydały, natomiast był to okres, kiedy doceniono moje umiejętności graficzne - kolejne pięć lat byłem redaktorem naczelnym "Magazynu 3D". Współpraca skończyła się... wkrótce potem padło czasopismo, ale to zupełnie inna historia i raczej nie na trzeźwo. Wróciłem do fotografii tworząc portal dfoto.pl i astronomii - teleskopy.net - i podróżowania. Egipt, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Bułgaria, Chorwacja, Sycylia, Chiny - samochodem z namiotem byle zobaczyć więcej, i zajrzeć tam, gdzie mało kto zajrzał przede mną. Razem z Arsoba Travel zorganizowałem dwie udane wyprawy na zaćmienia Słońca. Po czym ruszyłem dalej w świat - Australia i Nowa Zelandia, i wielki powrót do USA, na zachód których od lat jeżdżę robić zdjęcia - i zapraszam do dołączenia do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Hit Counter provided by orange county plumbing