USA – część kontynentalna


Miejsca, które już widzieliśmy (flagi) oraz te, które są jeszcze na liście do zrobienia (lornetki)

Stany Zjednoczone Ameryki – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu. Alaska graniczy – przez cieśninę Beringa z Rosją od zachodu, Kanadą od wschodu, Pacyfikiem od południa i Oceanem Arktycznym z północy. Hawaje – leżą na Pacyfiku.

Trzecie pod względem liczby ludności (po Chinach i Indiach), a czwarte pod względem terytorium (po Rosji, Kanadzie i Chinach). W jego skład wchodzą także pozastanowe wyspy na Pacyfiku (Baker, Guam, Howland, Jarvis, Johnston, Kingman, Mariany Północne, Midway, Palmyra, Samoa Amerykańskie, Wake) i na Atlantyku (Wyspy Dziewicze, Navassa, Portoryko – największa z nich, formalnie państwo stowarzyszone ze Stanami Zjednoczonymi).

Nadchodzące wyprawy, które zaprowadzą Cię w to miejsce to:

Byliśmy tutaj:

Ważna informacja na temat obowiązku wizowego:

Obywatele Polski zamierzający podróżować do USA muszą uzyskać wizę – szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ambasady USA. Pomagamy w wypełnieniu wniosku i przygotowaniu dokumentów potrzebnych do uzyskania wizy.

[Wikipedia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *