Wyprawa na całkowite zaćmienie Słońca – Chiny 2009 – Jezioro Zachodnie

2009

Wyprawa na całkowite zaćmienie Słońca – Chiny 2009 –…

Chińczycy twierdzą, że Jezioro Zachodnie w Hangzhou  – Xi Hu – jest najpiękniejsze na świecie. Na jego podobieństwo przebudowano jezioro w Pałacu Letnim w Pekinie, jak również miało wpływ na projektowanie krajobrazu w Chinach, Japonii i Korei w związku z czym w 2011 roku zostało wpisane na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Do Hangzhou dotarliśmy szybką koleją tu i ówdzie jadącą z prędkością ponad 170 km/godzinę (tu ukłony dla PKP – operatora, który daje najwięcej darmowych minut). Po zostawieniu plecaków w przechowalni  przesiedliśmy się do autobusu, którym po jakichś czterdziestu minutach dotarliśmy do jeziora. Samo jezioro… hmm… może kiedyś, gdy nie było tu tłumów, gdy nie zostało skomercjalizowane, faktycznie było najpiękniejsze. Teraz piękniejsze zdecydowanie były urocze Chinki fotografujące się nawzajem oraz nas, jako ciekawostkę roku 🙂

Nie udało się nam obejść mającego 8 km² jeziora więc tylko tak na prawde liznęliśmy to miejsce, przyglądając sie ludziom grającym na dziwnych instrumentach, dzieciom bawiącym się przy brązowych rzeźbach i rzeszom lokalnych turystów wędrujących tym samym szlakiem. Generalnie był to miły odpoczynek przez czekającym nas nazajutrz trekkingiem w górę Gór Żółtych.

Tomasz Czarnecki
Urodzony w roku lądowania na Księżycu... ale na razie nie udało mi się tam polecieć. Fotografuję od podstawówki, pierwszy aparat to smiena, jednak tak ciągnęło mnie do prawdziwych aparatów z wymienną optyką, że ukręciłem jej obiektów. W liceum na rok emigrowałem do Kanady, gdzie z jednej strony po raz pierwszy zetknąłem się z komputerami (i usiłowałem napisać pierwszy swój symulator lotu rakiety) a z drugiej dorobiłem się pierwszego Nikona (FG20 czy jakoś tak). W liceum byłem znany jako ten aparat z aparatem. Studia architektury zacząłem na Politechnice Śląskiej by zaraz potem kontynuować je skutecznie, do tytułu BArch na Uniwersytecie Stanowym Louisiana, gdzie miałem również okazję studiować minor z fotografii (w tym czasie przesiadałem się przez kilka Nikonów, aż do F3). Po pięciu latach w USA (i objechaniu tego kraju cztery razy dookoła, i raz Meksyk) trafiony "patryjotycznością" wróciłem do Polski, dokończyłem studia architektury do tytułu magistra... i na tym skończył się niestety mój romans z architekturą - cale, stopy, funty i normy amerykańskie jakoś niewiele mi się przydały, natomiast był to okres, kiedy doceniono moje umiejętności graficzne - kolejne pięć lat byłem redaktorem naczelnym "Magazynu 3D". Współpraca skończyła się... wkrótce potem padło czasopismo, ale to zupełnie inna historia i raczej nie na trzeźwo. Wróciłem do fotografii tworząc portal dfoto.pl i astronomii - teleskopy.net - i podróżowania. Egipt, Włochy, Francja, Wielka Brytania, Bułgaria, Chorwacja, Sycylia, Chiny - samochodem z namiotem byle zobaczyć więcej, i zajrzeć tam, gdzie mało kto zajrzał przede mną. Razem z Arsoba Travel zorganizowałem dwie udane wyprawy na zaćmienia Słońca. Po czym ruszyłem dalej w świat - Australia i Nowa Zelandia, i wielki powrót do USA, na zachód których od lat jeżdżę robić zdjęcia - i zapraszam do dołączenia do mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Hit Counter provided by orange county plumbing