Wyprawa na całkowite zaćmienie Słońca – Chiny 2009 – Jezioro Zachodnie

2009

Wyprawa na całkowite zaćmienie Słońca – Chiny 2009 –…

Chińczycy twierdzą, że Jezioro Zachodnie w Hangzhou  – Xi Hu – jest najpiękniejsze na świecie. Na jego podobieństwo przebudowano jezioro w Pałacu Letnim w Pekinie, jak również miało wpływ na projektowanie krajobrazu w Chinach, Japonii i Korei w związku z czym w 2011 roku zostało wpisane na listę dziedzictwa ludzkości UNESCO.

Do Hangzhou dotarliśmy szybką koleją tu i ówdzie jadącą z prędkością ponad 170 km/godzinę (tu ukłony dla PKP – operatora, który daje najwięcej darmowych minut). Po zostawieniu plecaków w przechowalni  przesiedliśmy się do autobusu, którym po jakichś czterdziestu minutach dotarliśmy do jeziora. Samo jezioro… hmm… może kiedyś, gdy nie było tu tłumów, gdy nie zostało skomercjalizowane, faktycznie było najpiękniejsze. Teraz piękniejsze zdecydowanie były urocze Chinki fotografujące się nawzajem oraz nas, jako ciekawostkę roku 🙂

Nie udało się nam obejść mającego 8 km² jeziora więc tylko tak na prawde liznęliśmy to miejsce, przyglądając sie ludziom grającym na dziwnych instrumentach, dzieciom bawiącym się przy brązowych rzeźbach i rzeszom lokalnych turystów wędrujących tym samym szlakiem. Generalnie był to miły odpoczynek przez czekającym nas nazajutrz trekkingiem w górę Gór Żółtych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Hit Counter provided by orange county plumbing